Dünya Biyoçeşitlilik Günü Sergisi: Çocuklardan Geleceğe Umut
22.05.2024 / Sergi

Hacettepe Üniversitesi Toplumsal Katkı Koordinatörlüğü'nün katkılarıyla düzenlenen Dünya Biyoçeşitlilik Günü etkinliğimize sizleri davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu etkinlik, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri kapsamında kapsayıcı ve hakkaniyete dayanan nitelikli eğitimi sağlamak ve herkes için yaşam boyu öğrenim fırsatlarını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilecektir.

İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi'nde tedavi görmekte olan çocuklarımız, oyun odalarında ve hastane sınıfında biyoçeşitlilik ve iklim değişikliği konularında çeşitli bilgiler öğrendiler. 22 Mayıs Dünya Biyoçeşitlilik Günü'nde bu bilgileri bir sergi ile sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu sergi, çocuklarımızın öğrenim süreçlerini ve bu süreçte edindikleri bilgileri sergileme fırsatı sunmaktadır.

Bu özel günün amacı, gezegenimizin içinde olduğu biyoçeşitlilik ve iklim krizlerine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratmaktır.

Sizleri, çocuklarımızın umut dolu dünyasına tanıklık etmeye ve onların bu anlamlı sergisini ziyaret etmeye davet ediyoruz.

Sergi Bilgileri:

Tarih: 22-31 Mayıs 2024
Açılış Saati: 10.00
Yer: Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi 2 No'lu Kapı Fuayesi
Etkinliğimiz, herkes için yaşam boyu öğrenim fırsatlarını teşvik etmek ve biyoçeşitlilik konusunda farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenmiştir. Bu özel günde, sizlerle birlikte olmayı ve çocuklarımızın çabalarını paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.